Niepokojąca otyłość wśród Polaków

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, sport


Zdjęcia naszego reportera
hobby rozrywka czas wolny sport
 • Sofa Chillout Room
  Fitness klub
  ul. Powstańców Śląskich 1
  53-229 Wrocław
  tel.: 71 333 39 36
  http://www.sofa-chillout.pl
  email: info@sofa-chillout.pl

  http://www.sofa-chillout.pl

Mnóstwo ludzi w naszym kraju ma coraz większe problemy z otyłością.

Szczególnie widoczne jest to na przykładzie większych miast, jak Warszawa czy Wrocław, ponieważ widać tam znacznie częściej osoby prowadzące siedzący tryb życia. Ludzie rezygnują ze spacerów i jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, ponieważ godzinami siedzą nad monitorami komputerowymi i laptopami, zajmując się pracą.

Obojętnie, czy mamy do czynienia z profesjonalnym informatykiem czy też sekretarką wprowadzającą dane, za każdym razem nastawić się trzeba na mnóstwo ciężkiej pracy psychicznej. W takich przypadkach, wysiłek fizyczny jest nawet zalecany przez lekarzy, ponieważ może stanowić relaks psychiczny dla przemęczonego organizmu. Warto zatem pomyśleć nad tym, by zakupić karnet na aerobik czy Jogę w klubie sofa-chillout.pl W tym momencie, może zbuntować się wielu panów, twierdzących że ta dyscyplina sportu związana jest z tańcem i nadaje się dla pań. Jeśli jednak myślą nad innym tego typu rodzajem sportu, to doskonałym wyborem byłby fitness. Sport ten polecany jest dla osób w każdym wieku, niezależnie od płci – zależnie jednak od predyspozycji powinien być dawkowany.

Karnet na fitness klub to zazwyczaj koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, a przynosi jednocześnie mnóstwo korzyści – po kilku miesiącach może okazać się, że straciliśmy nawet kilkanaście kilogramów. Jest to także bardzo potrzebne dla naszego zdrowia, ponieważ kłopoty z otyłością mogą powodować choroby serca, zaburzony metabolizm, a nawet problemy z cukrzycą. Jeśli jednak ktoś krępuje się czy uznaje, że wysiłek w klubie byłby dla niego zbyt dużym obciążeniem na początek powinien zastanowić się nad indoor walking, czyli aktywnym spacerowaniem po swoim osiedlu. Doskonale do tego nadają się ścieżki i chodniki na osiedlach w dużych miastach, jak Wrocław Krzyki. Nie trzeba tutaj przemęczać się jak na klubowym pilates, a równocześnie można potrenować dla zdrowia, nawet w bliskości swoich znajomych. Co jest najważniejsze, będzie to dużą oszczędnością pieniędzy, ponieważ zupełnie nic za to nie zapłacimy.

Zobacz także:

Dodany przez Sylwia Lisicka, w dniu 21-05-2018

Więcej na ten temat

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.