Ekologiczne rowery

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Zdjęcia naszego reportera
hobby rozrywka czas wolny

Rowery są jedną z najbardziej popularnych form transportu, ale i rekreacji, tylko nie każdy może na nich pokonywać długie i bardzo długie trasy.

I czasem przydałoby się w takiej sytuacji wspomaganie pedałowania. Potrzeba jest matką wynalazku i tak właśnie stało się w tym przypadku. Stworzono więc rower elektryczny, który jest połączeniem roweru klasycznego napędzanego siłą mięśni nóg i posiadającego pomoc w postaci silnika elektrycznego. Ta ciekawa hybryda podbiła nie tylko serca ekologów, ale i miłośników rowerowego szaleństwa. Ekologia (lub zbliżone) zawyła z zachwytu.

Elektrycznie znaczy silnie i ekologicznie

Rower elektryczny może stać się alternatywą dla samochodu, którym niekoniecznie trzeba poruszać się w obcym mieście. Przyhotelowe wypożyczalnie rowerowe chętnie korzystają z rowerów elektrycznych, za sprawą których tanio i łatwo można przemierzać nieznane miejsca. Taki środek transportu jest bezpieczny i bardzo łatwy w użyciu. 250 W silnik ułatwia pedałowanie, nie zanieczyszcza środowiska, a jadąca osoba otrzymuje dzięki niemu wspomaganie pedałowania i czuje się jakby korzystała z siły mięśni nóg jeszcze jednej osoby, która jechałaby razem z nią na jednym rowerze. To doskonały pomysł na ekologiczny transport i pomoc osobom, które potrzebują wsparcia podczas jazdy na rowerze. Rower elektryczny właśnie takiego wsparcia udziela.

Wątpliwości - koszty utrzymania

Silnik elektryczny trzeba ładować co jakiś czas i każdy zadaje sobie pytanie, ile kosztuje ładowanie baterii do silnika w rowerze elektrycznym. Jest to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych, a same baterie ładuje się łatwo i szybko w ciągu maksymalnie 2 do 3 godzin. Naładowane baterie wystarczają, by pokonać trasę od 30 do nawet 120 kilometrów. Gdy jednak baterie się wyczerpią, z roweru można nadal korzystać - istnieje możliwość pedałowania bez wspomagania

Zobacz także:

Dodany przez Sylwia Lisicka, w dniu 18-11-2015

Więcej na ten temat

rss icon Adamczyk: Krajowy Zasób Nieruchomości na dużej części rozwiąże problemy mieszkaniowe Polaków

Projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości na swoim założeniu będzie rozwiązywać na dużej części problemy mieszkaniowe Polaków - powiedział na Sejmie minister infrastruktury budownictwa Andrzej Adamczyk. Dodał, że deficyt wynosi na dzisiaj 970 tys. mieszkań.

rss icon Podpis na chmurze trafi pod strzechy?

Podpis cyfrowy na chmurze zaczyna wchodzić do powszechnego użytku. Pod koniec czerwca Asseco Data Systems udostępnił go klientom indywidualnych. Pracuje nad nim także Krajowa Izba Rozliczeniowa. Ma taką moc prawną jak tradycyjny odręczny, a unijne regulacje wprowadzają obowiązek honorowania go.

rss icon Toczą się rozmowy o kontrakcie gazowym z amerykańskimi koncernami - Szczerski

- Toczą się rozmowy pomiędzy PGNiG a amerykańskimi partnerami ws. dostaw gazu LNG do Polski; taki kontrakt może być kolejnym elementem budowania bezpieczeństwa energetycznego Polski - powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.