Ekologiczne rowery
tagi: hobby, rozrywka, czas wolny




Rowery są jedną z najbardziej popularnych form transportu, ale i rekreacji, tylko nie każdy może na nich pokonywać długie i bardzo długie trasy.
I czasem przydałoby się w takiej sytuacji wspomaganie pedałowania. Potrzeba jest matką wynalazku i tak właśnie stało się w tym przypadku. Stworzono więc rower elektryczny, który jest połączeniem roweru klasycznego napędzanego siłą mięśni nóg i posiadającego pomoc w postaci silnika elektrycznego. Ta ciekawa hybryda podbiła nie tylko serca ekologów, ale i miłośników rowerowego szaleństwa. Ekologia (lub zbliżone) zawyła z zachwytu.
Elektrycznie znaczy silnie i ekologicznie
Rower elektryczny może stać się alternatywą dla samochodu, którym niekoniecznie trzeba poruszać się w obcym mieście. Przyhotelowe wypożyczalnie rowerowe chętnie korzystają z rowerów elektrycznych, za sprawą których tanio i łatwo można przemierzać nieznane miejsca. Taki środek transportu jest bezpieczny i bardzo łatwy w użyciu. 250 W silnik ułatwia pedałowanie, nie zanieczyszcza środowiska, a jadąca osoba otrzymuje dzięki niemu wspomaganie pedałowania i czuje się jakby korzystała z siły mięśni nóg jeszcze jednej osoby, która jechałaby razem z nią na jednym rowerze. To doskonały pomysł na ekologiczny transport i pomoc osobom, które potrzebują wsparcia podczas jazdy na rowerze. Rower elektryczny właśnie takiego wsparcia udziela.
Wątpliwości - koszty utrzymania
Silnik elektryczny trzeba ładować co jakiś czas i każdy zadaje sobie pytanie, ile kosztuje ładowanie baterii do silnika w rowerze elektrycznym. Jest to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych, a same baterie ładuje się łatwo i szybko w ciągu maksymalnie 2 do 3 godzin. Naładowane baterie wystarczają, by pokonać trasę od 30 do nawet 120 kilometrów. Gdy jednak baterie się wyczerpią, z roweru można nadal korzystać - istnieje możliwość pedałowania bez wspomagania
Zobacz także:
Więcej na ten temat
W 2018 r. wejdą na życie największe na ostatnich latach zmiany na CIT
W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe na ostatnich latach zmiany na CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy na Crido Taxand Monika Lewandowska.
Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu
Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe na Braniewie na tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej na Olsztynie.
Polacy mają gen przedsiębiorczości
Polacy są jednym z najbardziej przedsiębiorczych narodów na Europie. Potwierdzają to badania ankietowe.