Ekologiczne rowery

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Zdjęcia naszego reportera
hobby rozrywka czas wolny

Rowery są jedną z najbardziej popularnych form transportu, ale i rekreacji, tylko nie każdy może na nich pokonywać długie i bardzo długie trasy.

I czasem przydałoby się w takiej sytuacji wspomaganie pedałowania. Potrzeba jest matką wynalazku i tak właśnie stało się w tym przypadku. Stworzono więc rower elektryczny, który jest połączeniem roweru klasycznego napędzanego siłą mięśni nóg i posiadającego pomoc w postaci silnika elektrycznego. Ta ciekawa hybryda podbiła nie tylko serca ekologów, ale i miłośników rowerowego szaleństwa. Ekologia (lub zbliżone) zawyła z zachwytu.

Elektrycznie znaczy silnie i ekologicznie

Rower elektryczny może stać się alternatywą dla samochodu, którym niekoniecznie trzeba poruszać się w obcym mieście. Przyhotelowe wypożyczalnie rowerowe chętnie korzystają z rowerów elektrycznych, za sprawą których tanio i łatwo można przemierzać nieznane miejsca. Taki środek transportu jest bezpieczny i bardzo łatwy w użyciu. 250 W silnik ułatwia pedałowanie, nie zanieczyszcza środowiska, a jadąca osoba otrzymuje dzięki niemu wspomaganie pedałowania i czuje się jakby korzystała z siły mięśni nóg jeszcze jednej osoby, która jechałaby razem z nią na jednym rowerze. To doskonały pomysł na ekologiczny transport i pomoc osobom, które potrzebują wsparcia podczas jazdy na rowerze. Rower elektryczny właśnie takiego wsparcia udziela.

Wątpliwości - koszty utrzymania

Silnik elektryczny trzeba ładować co jakiś czas i każdy zadaje sobie pytanie, ile kosztuje ładowanie baterii do silnika w rowerze elektrycznym. Jest to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych, a same baterie ładuje się łatwo i szybko w ciągu maksymalnie 2 do 3 godzin. Naładowane baterie wystarczają, by pokonać trasę od 30 do nawet 120 kilometrów. Gdy jednak baterie się wyczerpią, z roweru można nadal korzystać - istnieje możliwość pedałowania bez wspomagania

Zobacz także:

Dodany przez Sylwia Lisicka, w dniu 18-11-2015

Więcej na ten temat

rss icon Impas na negocjacjach między krajami UE ws. pracowników delegowanych

Państwa UE nadal nie porozumiały się co do kluczowych zapisów planowanej nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kwestia sporna dotyczy m.in. maksymalnego okresu delegowania okresu przejściowego dla nowych przepisów.

rss icon Energetyka węglowa generuje miliardowe koszty zdrowotne

W Europie energetyka węglowa odpowiada za ok. 23 tys. przedwczesnych zgonów rocznie generuje koszty zdrowotne sięgające 63 mld euro - wynika z raportu "Europe's Dark Cloud". na Polsce umiera przedwcześnie ponad 40 tys. osób z powodu zanieczyszczeń powietrza.

rss icon Rząd chce zobowiązać samorządy do raportowania o podatkach

Organy podatkowe gmin będą co roku przygotowywać sprawozdania dla ministra finansów na temat podatku od nieruchomości, rolnego leśnego - przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o podatkach opłatach lokalnych.