Ekologiczne rowery

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny


Zdjęcia naszego reportera
hobby rozrywka czas wolny

Rowery są jedną z najbardziej popularnych form transportu, ale i rekreacji, tylko nie każdy może na nich pokonywać długie i bardzo długie trasy.

I czasem przydałoby się w takiej sytuacji wspomaganie pedałowania. Potrzeba jest matką wynalazku i tak właśnie stało się w tym przypadku. Stworzono więc rower elektryczny, który jest połączeniem roweru klasycznego napędzanego siłą mięśni nóg i posiadającego pomoc w postaci silnika elektrycznego. Ta ciekawa hybryda podbiła nie tylko serca ekologów, ale i miłośników rowerowego szaleństwa. Ekologia (lub zbliżone) zawyła z zachwytu.

Elektrycznie znaczy silnie i ekologicznie

Rower elektryczny może stać się alternatywą dla samochodu, którym niekoniecznie trzeba poruszać się w obcym mieście. Przyhotelowe wypożyczalnie rowerowe chętnie korzystają z rowerów elektrycznych, za sprawą których tanio i łatwo można przemierzać nieznane miejsca. Taki środek transportu jest bezpieczny i bardzo łatwy w użyciu. 250 W silnik ułatwia pedałowanie, nie zanieczyszcza środowiska, a jadąca osoba otrzymuje dzięki niemu wspomaganie pedałowania i czuje się jakby korzystała z siły mięśni nóg jeszcze jednej osoby, która jechałaby razem z nią na jednym rowerze. To doskonały pomysł na ekologiczny transport i pomoc osobom, które potrzebują wsparcia podczas jazdy na rowerze. Rower elektryczny właśnie takiego wsparcia udziela.

Wątpliwości - koszty utrzymania

Silnik elektryczny trzeba ładować co jakiś czas i każdy zadaje sobie pytanie, ile kosztuje ładowanie baterii do silnika w rowerze elektrycznym. Jest to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych, a same baterie ładuje się łatwo i szybko w ciągu maksymalnie 2 do 3 godzin. Naładowane baterie wystarczają, by pokonać trasę od 30 do nawet 120 kilometrów. Gdy jednak baterie się wyczerpią, z roweru można nadal korzystać - istnieje możliwość pedałowania bez wspomagania

Zobacz także:

Dodany przez Sylwia Lisicka, w dniu 18-11-2015

Więcej na ten temat

rss icon Banki powalczą o utrzymanie klientów

Banki zmieniają podejście: po erze przyciągania nowych klientów, oferując im promocyjne warunki, teraz mocniej stawiają na obsługę tych, których mają.

rss icon Finansowe tygrysy V4

Grupa Wyszehradzka ma olbrzymi potencjał, jej instytucje finansowe rozwijają się na szybkim tempie, rynki są dynamiczne zdrowe. Banki ubezpieczyciele V4 mają przed sobą świetlaną przyszłość. Może te firmy powinny zacząć bliżej ze sobą współpracować?

rss icon Agencja ratingowa Moody's nie opublikowała raportu nt. Polski

Agencja ratingowa Moody's nie dokonała rewizji ratingu Polski nie opublikowała na piątek raportu kredytowego na temat Polski - poinformowało późnym wieczorem na komunikacie Ministerstwo Finansów.